Marka Öyküsü

01.

1400lü yılların başında, Balkan coğrafyasında dillere destan bir lezzet öyküsü yaşanmaya başladı. Gelenekten geleceğe aktarılan tarif, tariften bir reçeteye dönüştü fakat tarifte gizli bir ahenk vardı: el lezzeti.

Kişiden kişiye değişkenlik gösteren bu lezzet kendini tarifsiz kıldı. El lezzetini, talihli olmaya ve ruhunu temiz tutmaya yoran dönemin tılsımlı kadınlarınca, bu yetenek yalnızca bu iki unsurda gizliydi. El lezzetinin bozulduğunu ya da kaybolduğunu düşünen kadınlar, kalplerini temizleyecek bir ritüele tabi olurlardı. Böylelikle özgünlük ve lezzet güçlü bir gönül bağıyla ilişkiliydi.

Yüzyıllar boyunca bu gelenek sürdü gitti. Bu tarifin gizemi için yolu Balkanlara düşen iki kardeş büyüklerinden bu büyülü lezzetin tarifini aldılar, püf noktalarını öğrendiler ve bugün bu hikaye bambaşka bir sıcaklıkla Sac İçi Boşnak Böreği’ nin marka öyküsünü var etti…

corrected-icon-bakery

Buğdayın Gücünü Alıyoruz

Rüzgarın Esintisi

Lezzeti Tasarlıyoruz

Aşkla Detaylandırıyoruz

02.

Vizyonumuz

Gelenekseli anlatmak, gelenekselliği korumak ile mümkündür. Bu büyüyü korumayı hedef edinen Sac İçi Boşnak Böreği; farklı seçeneklerinin yanı sıra, sunduğu her farklı üründe aynı kalite ve tazeliği de masaya koymaktadır.

Bosna Hersek’in asırlık Boşnak Böreği lezzetini, Türkiye’de uzun yıllar daha devam ettirmeyi amaçlamaktadır. Bosna Hersek’te ‘’börek yoksa yemek de yoktur.’’ derler. Sac İçi Boşnak Böreği de bir porsiyon börek ile bütün bir yemeği sunmaktadır. Misafirlerine sunduğu her lezzetin, tekrar tekrar akla gelecek birer tat olarak hatırlanması, markanın bugünde ve gelecekte en önemli amaçları arasında yer almaktadır.

03.

Misyonumuz

Sac İçi Boşnak Böreği, 2007 yılında; geleneklerinden gelen bağları ve mesleğe olan yatkınlıkları ile sektörde tecrübeli 2 ortak tarafından kurulmuştur.

Başlangıç yılı olan 2007’den itibaren her gün, aynı özen ile kapılarını açmaktadır. Boşnak bir ailenin börek açma yeteneklerinin yansıması olarak ortaya çıkan Sac İçi Boşnak Böreği; ağırladığı her misafirin damağında kalan tat olmayı hedeflemektedir. Sac İçi Boşnak Böreği; mevsimlere göre değişiklik gösteren özel börekleri, ürünlerinin kalitesi ve tazeliğine olan güveni ile ismini duyurmaya devam etmektedir.

Kullanılan malzemeden, pişirme tekniğine kadar her detayda gelenekselliği korumayı da amaçlamaktadır.